Renata Mirková

Přednášky

Chcete se dozvědět něco o Číně? Nabízím poutavé přednášky o Číně a čínské kultuře. S bohatými zkušenostmi a porozuměním této fascinující země vám přiblížím její tradice a současný život. Nebo si popovídáme o cestování po Číně. Ať už se zajímáte o gastronomii, cestování nebo třeba společenské zvyklosti, mé přednášky vám přinesou nové poznatky a zajímavé příběhy.
Přednášky pro školy
Interaktivní přednášky pro školy se zaměřují na každodenní život obyčejných Číňanů a cizinců žijících v Číně. Diskutujeme o průměrných příjmech, cenách oblíbených produktů jako bubble tea, volnočasových aktivitách čínských dětí a systému sociálního kreditu v Číně.
Přednášky jsou vhodné pro žáky od první třídy až po studenty vysokých škol, s obsahem upraveným podle věkové skupiny. Mohou být realizovány během jedné vyučovací hodiny (45 minut), nebo ve formátu 50-60 minut prezentace následované přibližně půl hodinou pro otázky studentů a studentek.
Cestovatelské přednášky
V Číně jsem žila téměř 5 let a navštívila řadu zajímavých koutů. Naposledy jsem tam byla v létě 2024. Ráda se podělím o nejzajímavějších místech Číny, skrytých zákoutí provincie Sečuán nebo třeba o svatbě menšinové národnosti I z Chladných hor. A nebo se podíváme na Taiwan nebo do Thajska, kde se každoročně ve velkém slaví čínský Nový rok.
Recenze
Sichuan University
Mgr. Adéla Vaníková, Gymnázium Kladno
Setkání naživo bylo interaktivní a pro studenty nesmírně přínosné. Škoda, že jsme měli pouze omezený čas jedné vyučovací hodiny.

Pro objednání služeb

Chcete mě jako vaši průvodkyni Čínou?
Tak se ozvěte na e-mail rm@renatamirkova.com.